Годалмінг (Godalming)

Про наше містечко

Годалмінг – маленьке доброзичливе містечко, чудове місце проживання для людей, які почуваються частиною спільноти, люблять природу та довкілля і хочуть легко діставатися до міст.

У нас є активна українська громада, що складає вже майже 50 українців. Для наших гостей з Украіни організовані уроки мови та інші заходи.

Будинки у містечку переважно 2-поверхові, з садом. Більшість із них має більше ніж один санвузел, у всіх є електрика, інтернет та прісна вода.

Навколо Годалмінга багато мальовничих сіл, привабливих для життя завдяки великим садам та більшим за розміром, комфортним будинкам.

Godalming Town Centre
Годалмінг

Місцезнаходження

Годалмінг розташований на півдні Англії в графстві Суррей. Це на півдорозі між Лондоном і південним узбережжям, що дивиться на Англійський Канал.

Map of Britain showing Godalming

Транспорт

Годалмінг може похвалитися надзвичайно зручним транспортним сполученням. З залізничноі станціі потяги прямують до Лондона. Поїздка до столиці займає приблизно 50 хвилин, так само за 50 хвилин можна дістатися до гавані Портсмута (місто на узбережжі з гальковими пляжами). Місцеві автобуси курсують по всьому району за розкладом. Звичайно автобус надходить кожні 30 хвилин. Детальніше див

Godalming railway station
Залізничний вокзал Годалмінга

За 6 кілометрів знаходиться досить велике місто Гілдфорд (100,000 населення), де багато магазинів, в тому числі, більш дешеві Lidl та Aldi, великий госпіталь, університет та театр. До Гілфорду можна дістатися автобусом, поіздом або навіть пішки. Прогулянка вздовж дороги або берегу річки займе близько години.

Guildford town Centre
Залізничний вокзал Гілфорда. Photo credit https://www.flickr.com/photos/61798879@N00/8113305659/

Що є в Годалмінгу?

Повсякденність та речі першої необхідності

В Годалмінгу є 2 великі супермаркети, бібліотека, поштові відділеня, магазин для тварин Pets At Home, магазин для домівки та ремонту Homebase, спортивний центр (пропонує 3 місяці безкоштовного членства для українців), багато спортзалів та дешевий магазин Argos (електроніка, товари домашнього побуту, меблі, кухонні товари). В Годалмінгу також є банк, привабливі магазинчики, ресторани і кав’ярні. Більшість з них розташовані на головній вулиці High Street. Все, що вам потрібно, можна знайти в самому Годалмінгу.

Sainsbury supermarket in Godalming
Sainsbury — великий супермаркет у центрі міста Годалмінг

Спільнота та розваги

Активна спільнота Годалмінга протягом року організує багатогранні соціальні подіі: музичні фестивалі, фестивалі їжі, вистави комедійного клубу, заходи в спортивному клубі, історичні прогулянки, міські свята та ярмарки, оздоровчі майстер-класи та можливості збирати фрукти та овочі. Ви можете ознайомитись з запланованими подіями у Годалмінгу, натиснувши тут:

Ось кілька фотографій з нещодавньоï ярмарки в селі:

Image of a local community event
Image of a local community event
Image of a local community event